Gizlilik Politikası ve Veri Güvenliği

Gizlilik Politikası 

Meri Krutzo Mücevher Limited Şirketi (bundan böyle ‘’ Şirket ‘’ olarak anılacaktır) Şirket internet sitesini, kişisel herhangi bir bilgi ve verinizi paylaşmadan ziyaret edebilir, internet sayfasında yer alan içerik ve bilgilerden faydalanabilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan tüm içerik (bilgiler, tasarımlar, resimler, görseller, unvanlar, vb.) Şirket’e ait olup, yazılı izin alınmadan herhangi bir şekilde ve herhangi bir mecrada kullanılamaz, kopyalanamaz, başka ortamlara taşınamaz.

Şirket, internet sitesi üzerinden kişisel bilgilerinizi paylaştığınızda, bunların gizli olduğunu kabul eder ve kişisel verilerinizi 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, ilgili mevzuat ve internet sitemizde yer alan Kişisel Verilerin Korunması Politikası çerçevesinde koruyacaktır.

Kişisel Bilgilerinizi paylaşmanız halinde, bu bilgiler, sizin onayınız olmaksızın ya da yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece herhangi bir üçüncü tarafla paylaşılmayacaktır.

İnternet sitemizde, üçüncü taraflara ait internet sitelerine bağlantılar bulunabilir. Şirket, bu sitelerin içeriklerini ve güvenilirliklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı Şirket tarafından hiçbir garanti verilmemektedir.

Şirket, gizli bilgileri sır saklama yükümlülüğü çerçevesinde değerlendirmekte ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almıştır.

İşbu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası, Şirket tarafından değiştirilebilir, güncellenebilir. Bu doğrultuda, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı belirli aralıklarla gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Veri Güvenliği

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartınızın güvenliği SSL şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızda bir kilit simgesi göreceksiniz. Bu simge GlobalSign tarafından sağlanan 128 Bit SSL Sertifikasını temsil etmektedir. Ayrıca ödeme yapılırken kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda internet adres bölümü http den https ye dönüşecektir. SSL teknolojisi ile, ödeme süreci başladığında siteden bağımsız olarak, kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim kurulmakta ve tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiçbir bilgi ŞİRKET çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir.

Veri Güvenliği

Kredi kartınızla işlem yaparken girdiğiniz tüm bilgiler veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır. ŞİRKET, kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüt eder.

Veri Kullanımı

www.merikrutzo.com üzerinden kredi kartınız veyahut banka kartınız ya da sanal kartınız ile yapacağınız işlemler sırasında girdiğiniz genel kullanıcı bilgilerini (ad-soyad, e-mail, adres, telefon gibi) yalnızca, sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır. Bu hizmetler; faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme, yaptığınız bağış işlemi ile ilgili makbuzlarınızın gönderilmesi gibi.

Kullanıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Sitenin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması önemlidir. Tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli antivirüs vb. yazılımların yüklenmesi, şifrelerinizi ya da önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanız gibi.